Плавдача: побудувати своїми руками чи купити готову?
Багато хто думає, що постав будиночок на понтон, — от і готова плавуча дача. А потім виявляється, що саме «плавучою» така споруда так і не стає. Чому? Як просто побудувати плавдачу, щоб плавати на ній із задоволенням?
Стандартна конструкція плавучої дачі на понтоні
Для початку розберемося, на що схожа звичайна плавдача. Основою такої споруди стає понтон, що складається з поплавців та встановленої на нього рами. Зазвичай поплавці для плавдачі бувають поліетиленовими або алюмінієвими. Рама виготовляється із сталі або дерева. Далі на раму укладається настил та встановлюється будинок-комплект.
Багато умільців для будівництва плавучої дачі використовують контейнери, навіси з полікарбонату, саморобні хатинки та будівельні побутівки.
У чому небезпека плавучої дачі, збудованої своїми руками?
Стійкість
Однією з основних помилок при будівництві будь-якої наплавної конструкції стає некоректний розрахунок розподілу навантаження. Дуже важливо правильно розподілити вагу надбудови площею палуби, щоб ваша споруда мала рівномірне осадження по всьому периметру. Це дозволить продовжити термін служби понтона і житлової надбудови, а також гарантує безпеку пасажирів. з кутів та так, що вода доходить до стін житлової надбудови. Мокра і слизька палуба, порушення цілісності конструкції через постійну дію води, викривлення рами понтона – і це лише очевидні проблеми саморобної плавдачі.
Не можна забувати і про те, що на палубі плавдачі будуть знаходитись аж ніяк не нерухомі об'єкти, а люди, які постійно переміщаються нею. На жаль, через неправильний розподіл навантаження перше плавання може стати останнім – ваша конструкція може просто перевернутися, якщо на борт підніметься занадто багато пасажирів, або якщо вони зроблять це одночасно з одного боку.
Правильний розрахунок навантаження понтонного майданчика – серйозне інженерне завдання.
Висота над водою
Висота надводного борту - параметр, який теж часто не беруть до уваги. Частою помилкою стає занадто мала висота борту над водою, внаслідок чого палуба затоплюється навіть при невеликому хвилюванні або сильному вітрі. Для того, щоб ваша плавдача стійко переносила легке хвилювання і серйозне вітрове навантаження, висота рами для понтона повинна серйозно розраховуватися.
Відсутність проекту
Не можна будувати плавдачу без проекту. Проект повинен включати розрахунок вантажопідйомності понтона, міцності, стійкості та інших важливих параметрів конструкції судна. За відсутності проекту доведеться вносити зміни в конструкцію прямо в процесі роботи, що найчастіше призводить до значних витрат або навіть повної відмови від будівництва.
Ціна
Цей параметр вважається головним, проте плавдача - це не така споруда, щоб заощаджувати. Багато хто вважає, що набагато дешевше купити бочки для понтона, зварити раму самостійно та побудувати будиночок своїми руками. При цьому судно, яке вони отримують, виявляється або зовсім небезпечним, або будівництво виливається в «кругленьку» суму і серйозно затягується через відсутність необхідних навичок у господаря. виробника - найграмотніше і раціональне рішення, що дозволяє не тільки заощадити час і гроші, але й гарантує тривалий термін експлуатації та повну безпеку конструкції.
Ми можемо підготувати проект за вашими індивідуальними умовами: розмістимо у надбудові сауну чи баньку, зробимо криту терасу чи сонячну веранду.
Ми — професіонали
Довірте вирішення проблем із обслуговуванням водної техніки нам! SCM SHIPS™ — ми виконуємо як разові, так і комплексні послуги — проекти "під ключ" по всій Україні та странах Европи. Ми надаємо якісний сервіс та робимо життя наших клієнтів затишнішим та комфортнішим.